Ali İhsan Yavuz
Hep Birlikte Yeni Hedeflere Recep Tayyip Erdoğan

Ali İhsan Yavuz'dan '3 dönem' mesajı

Siyasette gözler şimdiden 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlere çevrildi. En çok merak edilen ise iktidar partisi Ak Parti'nin nasıl bir yol izleyeceği...
 
Medyabar.com yazarı Raif Uğan, bu konuda en önemli karar  verici mekanizmanın içinde yer alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'u AK Parti Genel Merkezinde ziyaret etti ve merak edilenleri sordu.
 
SAKARYA TEŞKİLATLARINA MESAJ
 
Genel Başkan yardımcısı Yavuz konuşmasında AK Parti Sakarya Teşkilatlarına mesaj  yollamayı da ihmal etmedi.
 
Yavuz, "Biz aynı partinin mensuplarıyız ama hepsinden öte biz hemşehriyiz, Ak Partinin üyesiyiz, biz mümin kardeşiz siyaset bizi birbirimizden uzaklaştıran bir unsur değil, daha da birbirimizi kenetleyen bir faktör olarak ortaya çıksın istiyoruz Böyle yaptığımız sürece o yaptığımız işin bereketi olacak ve daha iyi işler Sakarya'da olacak" ifadelerini kullandı.
 
Yavuz sözlerine şöyle devam etti:
 
"Biz bundan sonra bir kere bir, mutlaka kol kola vereceğiz, yan yana duracağız, sırt sırta vereceğiz. Enerjimizi birleştireceğiz bütünleştireceğiz. Bunu yapacağız. Bütün o aynı enerjiyi aynı alana kanalize etmesini becereceğiz. Tüm unsurlarımızla birlik beraberlik içerisinde süreç geçireceğiz. İki, iş yapma biçimi olarak da bugüne kadar da böyleydi, böyle değildi demiyorum ama daha bir başka kardeşlik iklimini kökleştireceğiz ve bütünleştireceğiz. Çünkü biz kardeşiz. Biz aynı partinin mensuplarıyız ama hepsinden öte biz hemşeriyiz, Ak Partinin üyesiyiz, biz mümin kardeşiz siyaset bizi birbirimizden uzaklaştıran bir unsur değil, daha da birbirimizi kenetleyen bir faktör olarak ortaya çıksın istiyoruz. Üç, işimizi yaparken mutlaka adalete ve hakkaniyete uygun davranacağız. Hepimiz bunu yapacağız. Çünkü bu bizim babamızın işi değil, bu bizim kendi şirketimizin işi değil, bu sonuçları itibariyle Sakaryayı ilgilendiren tüm Türkiye'yi ilgilendiren hatta ümmeti ilgilendiren bir iş yapıyoruz. O zaman biz bu işi yaparken sübjektiflerden uzak, ahbap çavuş ilişkisi şeklinde iş yapma biçiminden uzak, son derece objektif ve son derece adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde iş yapma biçimimiz olacak. Böyle yaptığımız sürece o yaptığımız işin bereketi olacak ve daha iyi işler Sakarya'da olacak."
 
ADAY ADAYLIK SÜRECİ BAŞLAMADI
 
AK Parti Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz medyada yer alan AK Parti de Belediye Başkan aday adaylıkları başvurularının başladığı şeklindeki haberlerin doğru olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:
 
"Buradan söylüyorum, aday adaylık süreci başlamış değildir. Bundan sonra ki süreçte elbette başlayacağız ama şu tarihte başlatacağız diye bir karar da parti almamıştır. Dolayısıyla aracılığınızla bunu vurgulamak istedim. Aday adaylık süreci henüz başlamamış ve aday adaylık sürecine ilişkin net bir takvim ortaya konmamıştır. Elbette ben geçen ki MYK'da yaptığım sunumda bir takvimlendirme bir ileriye dönük çalışmaların takvimini çıkarmaya dönükte aktarımların oldu ama bu aday adaylık sürecini bir takvime bağlandığı anlamına gelmiyor. Henüz bağlamışa değiliz."
 
3 DÖNEM KURALI
 
Milletvekili Yavuz; en çok merak edilen konulardan biri olan 3 dönem kuralı ve değişim ili ilgilide gündemi belirleyecek  açıklamalar yaptı.
 
Yavuz özetle şöyle konuştu:
 
"Bizim tüzüğümüze göre üç dönem kuralı var ve bu kural devam ediyor ve bu kural devam edecek. Ama MKYK dilediği zaman bunu esnetme hakkına sahip haline getirilmiştir. Ama bu istisnadır, normal olarak tüzüğümüzde olan o yasak söz konusudur. Üç dönem kuralı devam etmektedir. Bu parti değişimi en iyi şekilde yürüten bir parti olarak hep önümüzde durdu. Bunun içinde başarılı. Değişime direnmedi, değişim isteğini de kendi haline bırakmadı. Değişim talebini çok iyi yönetti. Bu seferde çok iyi yönetecek hatta belki de daha iyi yönetecek. Milletin beklentilerine uygun, istenilenin ortaya çıkmasını sağlayacak."